Gabiony

Gabiony jsou zajímavým stavebním prvkem všestranného využití v interiéru i exteriéru. Ať už jste na web zavítali z důvodu koupě nebo jen prvotní orientace v problematice, níže Vám představíme několik zajímavých informací.

Gabiony

Gabiony

Fotogalerie

Určitě každého zajímá, jak gabiony vypadají. Pro rychlou představu si prohlédněte fotogalerii, uděláte si tak rychlou představu o šíři použití. Nejčastější soukromé využití je ve formě plotů. Na druhém místě v pořadí oblíbenosti je pak využití ve formě opěrných zdí.

Co dalšího byste měli vědět? Z čeho se gabion skládá, jak se jmenují jednotlivé prvky a jak pracovat při stavbě svépomocí: základní informace a postup.

 

Gabiony

Gabiony

Gabiony a kamenná výplň

Nedílnou součástí gabionu je jeho výplň. Věnujte jí dostatek pozornosti, je totiž hlavním prvkem, který určuje vzhled i funkčnost. Přesto, že kamenná výplň není jedinou možností, je stále nejvíce oblíbená. Jak vybrat správně kámen? Jakou musí mít velikost? článek o kamenné výplni včetně fotogalerie čtěte zde.

Právě jste se rozhodli, že stavba gabionů pro Vás bude to pravé? Pak už jen zbývá položit si otázku: „Budu stavět gabiony svépomocí nebo přenechám stavbu profesionálům?“ Nespornou předností gabionů je možnost jejich stavby v průběhu celého roku, ať již se rozhodnete pro jakoukoliv variantu!